اگه شنگو را تحقیر کنی، با شمشیر تکه تکه می کنمت // از افراد مینشان

به خاطر جبران محبتهای شنگو، همه دستوراتش را مخلصانه اطاعت می کنند و به خاطرش می‌میرند // چویان

همه جنگجویان ادعا می کنند که از افراد اصیل و درستی هستند، ولی اینطور نیست // ین ین

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در شنبه ۲۲ تیر۱۳۸۷ و ساعت 22:5 | موضوع: افسانه شجاعان
 

 

یک مطلب بسیار زیبا در مورد آلات موسیقی در سریالهای چینی

(قسمت دوم)

با تشکر از جناب نوید برای ارسال این مطلب

 

نویسنده: نوید

با سلام خدمت همه دوستان

اول از همه میخواهم دوباره از زحمات مدیر محترم وبلاگ تشکر کنم.

 

شاید چنین تحلیل هایی در مورد سازهای چینی تا حالا نخوندید.

 

مطلبی که نوشتم در مورد سازهای احساسی دو سریال افسانه شجاعان و افسانه عقابهای مبارز است.

ساز شیائو نی خیزرانی که در مطلب گذشته راجبش مفصل صحبت کردم اما باید این نکته رو بگم در سریال افسانه شجاعان از ساز شیائو (نی خیزرانی) برای قسمتهای دراماتیک و احساسی ازش استفاده میکردند نوازنده این ساز خانم ین ین (شنگو) بودند. میدانم در بین پسران طرفداران بسیاری دارد از جمله خودم که عاشق ین ین خانم بودم. اما ساز دیگری که در این سریالها برای بیان احساسات ازش استفاده شده ساز گوچین است. در سریال افسانه شجاعان خانم ین ین این ساز رو می‌نواختند و در بعضی قسمتها ان را به لینخو چون می آموخت و در سریال افسانه عقابهای مبارز خانم رُنگ‌آر همون جایی که گوجینگ، برای اولین بار رُنگ‌آر را به صورت یک خانم دید رُنگ‌آر در یک قایق نشسته بود و ساز گوچین رو مینواخت. اما در مورد بیوگرافی ساز :

"گوچین " ساز سیمی باستانی چین است و تاریخ آن بسیار دیرینه می‌باشد. دربیش از سه هزار سال قبل درسلسله امپراتوری "جو" نیاکان ملت چین "گو چین " را آفریدند. شکل "گوچین" بسیار ظریف ودقیق با کیفیت صوت شیرین و روشن و گوشنواز و درعین حال صوت متغیر و لطیف و نفیس است. پیشینیان در نوازندگی "گوچین " باید تشریفات مخصوصی انجام دهند. قبل از نوازندگی باید حمام بگیرند و لباس نو بپوشند و عود بر آتش بنهند، سپس چهار زانو نشسته و ساز را روی پا و یا میز می‌گذارند. به هنگام نوازندگی با دست چپ چله کمان را می‌زنند و با دست راست روی چله کمان گذارده صوتها را انتخاب نموده و به درستی صوتها خیلی دقت می‌کنند. ادبای دوران باستانی چین با موسیقی "گو چین " ارتباط نزدیک و فشرده داشتند یادداشتهای تاریخی زیادی ثابت می‌کند که ادبای باستانی چینی همواره مشارک عمده موسیقی "گوچین " بودند و در زمینه نوازندگی، تجزیه و تحلیل و پخش و اشاعه ساز سهم بسزائی ادا نمودند. تهیه "گو چین " یک هنر خاص بوده ودر تهیه آن باید معیارهای مقرر را رعایت کرد. دوران دودمان "تان" و "سون " عصر طلائی ساخت "گو چین " بود و در آن دوران برترین‌های "گوچین" با صنعت دقیق و ظریف و کیفیت صوت زیبا پدیدآمد.

معهذا بعلت از بین رفتن فنون تهیه "گوچین " طی سالهای متمادی، تعدادی از این سازها که از سلسله‌های گذشته به دست رسیده، قطعات و اندازه‌های مختلف داشته است. در چند دهه اخیر در چین تولید "گوچین " همراه با اصلاح احیا شده و در نتیجه این ساز باستانی درخشندگی مجذوب خود را مجددا بدست یافته است. ساز "گو چین " که صاحب قدرت عظیم بیان و تظاهر است، می‌تواند عواطف گوناگون انسان و مناظر طبیعی را بطور زنده ترسیم نماید. "گوچین " می‌تواند درتکنوازی، هماهنگی با ساز "سیائو" و همراهی با ترانه‌ها بکار رود. نیمی از نت‌های موجود مخصوصا در همراهی ترانه‌های قدیمی مورد استفاده قرار داشته است.

همانطور که در مطلب قبلی عرض کردم سازهای چینی خیلی به هم شبیهند میتونم بگم سازهای چینی و ژاپنی خیلی بهم شبیهند حتی خیلی ها در تشخیص سازها دچار اشتباه میشوند. همین ساز گوچنگ (گوژنگ) چینی و ساز کوتو ژاپنی شیبه است و نباید آن را اشتباهی گرفت در مورد ساز گوچنگ (گوژنگ) هم در مطلب قبلی مفصل صحبت کردم و آن را برایتان معرفی کردم. اما چرا این ساز مورد علاقه است؟ این ساز بسیار صدای دلنشین و ظریفی دارد. صدای گوچین نسبت به گوچنگ یه کم خشن تر است. و اگر مقایسه شون کنم میتونم بگم که صدای گوچینگ(گوژنگ) ظریفتر است. از همه مهتر این ساز را معمولا خانم ها مینوازند و احساسات قلبی خو را برای معشوقشان بیان میکنند. یا در هنگام مبارزه این ساز را مینوازند شما اگر سکانس اول فیلم قهرمان جت لی را دیده باشید وقتی جت لی با قهرمان اول فیلم مبارزه میکند مرد کوری این ساز را مینوازد و این سکناس فیلم با صدای این ساز و کونگ فو در هم آمیخته شده بسیار زیبا است. دوستان یادم اومد یک نکته بگم که به گوچنگ (گوژنگ)هم میگویند.

در آخر باید بگم که قسمت دوم نوشته ام با توجه به تجزیه و تحلیل های خودم بوده است.

در این قسمت صدای ساز گوچین را براتون گذاشتم که خودم ضبطش کردم درسته کیفیت صداش خیلی خوب نیست ولی آهنگ زیبایی است در حدود 1 دقیقه یه کم بیشتره عکسشم هست. سعی میکنم در مطلب های دیگم صدای سازهای این دو سریال رو براتون بزرام .

 

لینک دانلود صدای ساز گوچین

 

دانلود

 

لینک عکس از ساز گوچین

 

 

یه عکس دیگه

این هم عکس کارگردان سریال افسانه شجاعان همراه ین ین و لینخو چون

 

 

خوب به خاطر وقت کمی که دارم تونستم همین قدر بنویسم امیدوارم مفید بوده باشه.

بای

 

 

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در چهارشنبه ۱۹ تیر۱۳۸۷ و ساعت 12:34 | موضوع: افسانه شجاعان
 

 

نتیجه نظرسنجی

 

در اولین روزهایی که ما این وبلاگ را طراحی کردیم، یک نظرسنجی با عنوان بهترین شخصیت افسانه شجاعان قرار دادیم که تا کنون 9 ماه از تاریخ شروع نظرسنجی می گذرد. و 171 نفر در این نظرسنجی شرکت کردند. و ما با افتخار می گوییم که شنگو یا بانوی مقدس مقام اولین شخصیت محبوب افسانه شجاعان را با 78 رای و 45.6 درصد مجموع آرای کسب کرد. و لینخو با 67 رای ( با 11 رای اختلاف!!) و 39.1 درصد آرای مقام دوم را کسب کرد. و خانم با 12 رای و 7 درصد مقام سوم و استاد فن‌چین‌یان با 9 رای و 5.2 درصد مقام چهارم را کسب کرد.

 

چرا شنگو اول شد؟

در نگاه اول شاید همه لینخو را به عنوان نقش اول سریال بپذیرند و از طرفی شاید هم درست باشد. ولی نقش اول محبوب ترین شخص است؟ آیا نقش اول سریال دچار اشتباه نمی شود؟ و اینکه چه کسی باعث شد تا لینخو نقش اول سریال بشود؟ ین ین 5 بار یا شاید هم بیشتر جان لینخو را نجات داد که مهمترین آن در قسمت 17 و 18 اتفاق افتاد که اگر در هر کدام از موارد ین ین جان لینخو را نجات نمی داد مسلما لینخو زنده نمی ماند. و اگر لینخو کشته می شد نمی توانست در آخر سریال قهرمان و نقش اول سریال بشود. پشت سر هر قهرمان یک حامی وجود دارد که نقش مهمی در پرورش این قهرمان دارد و اگر این حامی نباشد، قهرمانی بوجود نمی آید.

جوانمردان پاک با نيروي جسم و روح خود اهريمن را شکست خواهند داد

اگر در قسمت آخر یوعه به دست لینخو کشته نمی شود، حتما به سایر گروه ها نیز حمله می کرد و آدمهای زیادی را می کشت و ظلمت و تاریکی را بر جهان حکمفرما می کرد. و اگر شنگو نبود لینخویی وجود نداشت. لینخو اشتباهاتی انجام داد که از محبوبیت او کاست. در آینده سعی می کنیم به اشتباهات لینخو اشاره کنیم. شما خوانندگان هم می توانید بعضی از این اشتباهات را نام ببرید؟

هستی بخش جهان عشق آفرید و از عشق روشنایی آمد پدید.

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در چهارشنبه ۱۲ تیر۱۳۸۷ و ساعت 16:20 | موضوع: افسانه شجاعان
 

 

توجه کنید، بسیار مهم

با سلام

تصمیم گرفتیم یک پروژه جدید را در این سایت اجرا کنیم.

ما می خواهیم قسمتهای افسانه شجاعان را به صورت فایل صوتی برای دانلود قرار دهیم. در صورتیکه تمایل دارید تا این کار انجام شود در قسمت نظرات اعلام کنید. در غیر این صورت پروژه متوقف خواهد شد.

 

 

 

دقت کنید، بسیار مهم

لطفا با دقت مطالب این وبلاگ را بخوانید. ما در قسمت دانلود افسانه شجاعان نوشتیم که این فایل صوتی با jetAudio قابل اجرا است. ( بخاطر سوال یکی از خوانندگان جواب می دهیم )

 

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در جمعه ۳۱ خرداد۱۳۸۷ و ساعت 18:11 | موضوع: افسانه شجاعان
 

 

یک مطلب بسیار زیبا در مورد آلات موسیقی در سریالهای چینی

با تشکر از جناب نوید برای ارسال این مطلب

 

نویسنده: نوید

با سلام خدمت همه دوستان به خصوص مدیرم محترم وبلاگ.

واقعا از بحث ها لذت میبرم دستتون درد نکنه.

دیدم در این جا در مورد همه چیز بحث شده به غیر از آلات موسیقی که در سریال های افسانه شجاعان، افسانه عقابهای مبارز و کلا سریالهای چینی استفاده میشود. دو سازی که من خیلی خیلی از نوع و صداشون خوشم میاد همین دوساز است که در این سریال ها از شون استفاده میشه یکیش ساز گوچنگ است و دیگری شیائو (نی خیزرانی). گوچنگ که در ملیت خان چین ساخته شده و به تقلید از اون جیا یه چین در بخش خودمختار "یان بین ” ملیت کره استان جی لین در شمار شرق چین مرسوم است. این دو ساز خیلی خیلی به هم شباهت دارند. نوازنده این ساز با دست چپ روی سیم فشار می دهد و با دست راست صوت را انتخاب می کند. نوازنده با مهارت و حرکات ماهرانه عواطف گوناگون انسان مانند شادی و خشم و غم و اندوه بیان و صحنه های پرعظمت و پر شور ترسیم می کند. این ساز بخصوص برای اجرای موسیقی زنده و نشاط انگیز مردمی و عامه مناسب است این ساز بین 18 تا 21 سیم دارد. شاید الان فکر کنید کدوم ساز رو میگه همون سازی که دون فان بو بی به عنوان سلاح ازش استفاده میکنه و یا همون سازی که وقتی لینخو چون به خونه ای میره که استاد رن اونجا زندانیه و با یکی از افراد اون خونه که در الات موسیقی که همان گوچنگ است خبره است با لینخو مبارزه میکنه و لینخو هم با نی خیزرانی که در ادامه بحث به نی خیزرانی که اسم چینیش نی شیائو است میپردازم. یا در سریال افسانه عقابهای مبارز عموی اُیانگ که(فنگ) نمیدونم از ساز گوچنگ استفاده میکنه و پدر رانگر استاد یااوشی با نی خیزرانی یا شیائو با هم اختلاط میکنند.

اما ساز نی خیزرانی یا شیائو نوعی فلوت خیزرانی باستانی چین است و چند هزار سال پیش در میان مردم چین رواج داشته است. می‌گویند که "شیائو " در اصل "شیائو " درست شده از چند لوله همردای نی بود . شکل "شیائو " با نی لبک بسیار شبیه است و معمولا از بمبوی قرمز، زرد مایل به سبز و یا سفید تهیه شده اندازه لوله در مقایسه با نی لبک نسبتا درازتر است و انتهای بالائی آن با بند بمبو بسته است و در لب آن یک سوراخ بادی و روی لوله این ساز ۵ سوراخ و پشت لوله یک سوراخ صوتی موجود است. به‌علاوه در پشت ته بدنه لوله سه و چهار سوراخ صوتی هم دیده می‌شود که برای تنظیم و تشدید صوت بکار می‌رود.

کیفیت صوت "شیائو" ملائم و آرام و مهذب و شیرین است و فنون نوازندگی اساسا با نی لبک شباهت دارد ولی برای نشان دادن آهنگ سریع و پرشدت مناسب نیست بلکه بیشتر با میلودی طنین دار و لطیف و آرام زیبای طبیعت و لطایف باطنی انسان را بیان میکند. من خودم ساز ضرب به مدت 4 سال کار کردم به همین خاطر به سازها علاقه دارم

دوستان یادآور بشم در چین، سازها شباهت بسیاری به هم دارند. و نباید با هم اشتباه بگیرید. مثلا یه ساز دیگر وجود دارد به اسم گوچین که به گوچنگ شباهت بسیار دارد حتی در اسم ولی من با توجه به ساختار ساز در سریال و تحقیق دیدم که اسم ساز گوچنگ است یا نی که در چین چندین نوع نی وجود دارد مثلا یکی از اون ها نی دیزی یا دیزت است که به نی خیزرانی شباهت دارد ولی نی که استاد یااوشی پدر رانگر میزند با توجه به اینکه بلند تر از نی خیزرانی است و با توجه به صدای دلنشینش از نوازندگان معروف این ساز در چین خانم تانگ جون چیائو است. خوب زیاد نوشتم امیدوارم مفید بوده باشه راستی این دوساز در چین به علت قدمت ، صدا و قاطی شدن صدای آن با حرکات گونگفو در سریالها ازش استفاده میشه.

 

ساز شیائو نی خیزرانی

ساز گوچنگ

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در دوشنبه ۲۷ خرداد۱۳۸۷ و ساعت 23:8 | موضوع: افسانه شجاعان
 

 

توجه کنید، بسیار مهم

 

سریال افسانه عقابهای مبارز 42 قسمت است و بزودی قسمت 32 آن در این وبلاگ قرار می گیرد. این سریال رو به پایان است. بنابراین ما برای ادامه کار تصمیم گرفتیم تا سریال دیگری را بعد از تمام شدند افسانه عقابهای مبارز شروع کنیم. برای همین در سمت راست یک نظر سنجی جدید ایجاد کردیم که در آن نام 5 سریال را قرار دادیم. سریال افسانه شجاعان که نیاز به معرفی ندارد چون از تلویزیون پخش شده و در این وبلاگ نیز ما عکس ها و مطالب زیادی از این سریال قرار دادیم.

4 سریال باقی مانده را نیز سعی می کنیم به تدریج در این وبلاگ معرفی کنیم. ما از هم اکنون این نظر سنجی را شروع می کنیم تا هم ما فرصت کافی داشته باشیم تا بتوانیم این سریالها را به شما معرفی کنیم و هم شما فرصت کافی داشته باشید تا بتوانید یکی از این 5 سریال را انتخاب کنید.

به منظور معرفی این ۴ سریال بخش جدیدی در قسمت آرشیو موضوعی با نام سایر سریال ها ایجا کردیم که شما می توانید وارد این قسمت بشوید و توضیحات مربوط به این 4 سریال جدید را بخوانید.

حتما در نظر سنجی شرکت کنید تا در آینده این وبلاگ که متعلق به خود شما است سهیم باشید.

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در سه شنبه ۳۱ اردیبهشت۱۳۸۷ و ساعت 14:5 | موضوع: افسانه شجاعان
 

 

سلام

 

برای ترجمه چند متن به چند نفر جهت ترجمه نیازمندیم. خوانندگان این وبلاگ، که تمایل به همکاری دارند می توانند در قسمت نظرات نام و ایمیل خود را ذکر کنند. مطمئن باشید ایمیل خود را درست نوشته اید. متنها بسیار ساده است. در صورتی که تمایل دارید متن شما به صورت خصوصی فقط توسط مدیر وبلاگ خوانده شود. گزینه نظر بصورت خصوصی را علامت بزنید. و هر 12 ساعت ایمیل خود را چک کنید.

 

بعضی از خوانندگان چند نظر یکسان در وبلاگ می گذارند. نگرانی شما بی مورد است. حتی اگر یک نظر هم بگذارید توسط ما خوانده می شود. بعضی از خوانندگان سوال می پرسند ولی ایمیل خود را نمی گذارند. لطفا جهت دریافت پاسخ حتما ایمیل خود را بنویسید.

با تشکر

 

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در جمعه ۶ اردیبهشت۱۳۸۷ و ساعت 23:27 | موضوع: افسانه شجاعان
 

افسانه شجاعان (Xiao Ao Jiang Hu ،笑傲江湖، شیائو آئو جیانگ خو)

  

                       

 نام سریالی تلویزیونی است که در سال ۲۰۰۱ در شبکه سی‌سی‌تی‌وی چین پخش شد. دارای ۴۰ قسمت و با بازی لی یا پنگ و شو چینگ و به تهیه کنندگی جانگ جی جونگ و کارگردانی خوآنگ جیئن جونگ و یوئن بین است. این سریال بر اساس رمانی نوشته جین یونگ سال ۱۹۶۷ است.

بازیگران

·                     لی یا پنگ در نقش لینگ خو چونگ

·                     شو چینگ در نقش رن ئینگ ئینگ (ین ین)

·                     وی زی در نقش یوئه بو چون

·                     میائو ئی زی در نقش یوئه لینگ شان (شانار)

·                     لی جیه در نقش لین پینگ جی

·                     لیو دونگ در نقش نینگ جونگ زُو (خانم یوئه)

·                     چن لی فونگ در نقش ئی لین

·                     لی چین چین در نقش دینگ ئی

·                     لو شیائو خو در نقش رن وو شینگ

·                     با ئین در نقش شیانگ ون تیئن

·                     مائو وی تائو در نقش دونگ فانگ بوبای

·                     تو من در نقش زوئو لِنگ چان

·                     جانگ خنگ پینگ در نقش لو بای

·                     لی فی در نقش لَن فونگ خوآنگ

·                     پنگ دنگ خوآی در نقش یو تانگ خای

·                     سون‌های ئینگ در نقش تیئن بُو گوآنگ

·                     شیو زونگ دی در نقش لیو جنگ فونگ

·                     زانگ جین شنگ در نقش راهب بو جیه

·                     وانگ جن رونگ در نقش چُونگ شو

·                     فونگ شی جون در نقش فانگ جنگ

·                     لیو جونگ یوئن در نقش مُو دا

·                     خوآنگ زونگ لوئو در نقش پزشک پینگ ئی جی

·                     جائو فو یو در نقش لائو دُو نوئو

·                     گونگ لی فونگ در نقش لو دا یُو

·                     گونگ جی جون در نقش چو یانگ

·                     یو چنگ خوئی در نقش فونگ چینگ یانگ

·                     نیو بائو جون در نقش یانگ لیانگ تینگ

·                     لی جنگ پینگ در نقش لین جن نَن

خلاصه سریال

ماجرای سریال درباره جوانی به نام لینگ خو چونگ است. بچه یتیمی که توسط استاد یوئه بو چون و همسرش بزرگ شد. او شاگرد اول یوئه بو چون (رئیس گروه خوآشان) است. بسیاری از شمشیرزن‌ها و رزمی کارهای آن زمان به دنبال دست نوشته آموزش شمشیرزنی بی شیه (شمشیر زنی پیشرفته) بودند که کسی آن را یاد می‌گرفت قدرتش فوق العاده افزایش پیدا می‌کرد تا حد شکست ناپذیری. دست نوشته آموزش شمشیر زنی بی شیه در دست خانواده لین قرار داشت. رئیس گروه چینگ چنگ، یو تانگ خای برای به دست آوردن این دست نوشته و هم به خاطر کینه‌ای که نسبت به این خانواده داشت با نقشه‌ای قصد حمله به این خانواده را داشت. خانواده لین گارد حفاظتی فو وِی در فو جیان هستند با اتفاقات مرموز و کشته شدن تعدادی از افرادش که پیش می‌آید آنها تصمیم به فرار می‌گیرند که در واقع تله گروه چینگ چنگ است. گروه چینگ چنگ آقا و خانم لین را دستگیر ولی پسرشان لین پینگ جی با دخالت لینگ خو چونگ و دختر استاد یوئه، یوئه لینگ شان از دست آنها فرار می‌کند. و در ادامه لینگ خو چونگ مجبور است با گروه چینگ چنگ مبارزه کند و ...

شخصیت‌ها

گروه خوآ شان

·                     یوئه بو چون (Yue bu qun): رئیس گروه گروه خوآ شان

·                     نینگ جونگ زُو (Ning zhong ze): همسر و خواهر رزمی (شاگرد یک استاد) یوئه بو چون

·                     لینگ خو چونگ (Ling hu chong): شاگرد اول گروه خوآ شان و قهرمان اصلی سریال

·                     لائو دُو نوئو (Lao de nuo): شاگرد دوم گروه خوآ شان

·                     لو دا یُو (Lu da you): شاگرد ششم گروه خوآ شان

·                     یوئه لینگ شان (Yue ling shan): دختر استاد یوئه بو چون و نینگجونگ زُو

·                     لین پینگ جی (Lin ping zhi): از نوادگان لین یوئن تو (کسی که فن شمشیر زنی بی شیه را به وجود آورد) و شاگرد گروه خوآشان

·                     لیو خُو آر (Liu hou'er): شاگرد گروه خوآشان و بهترین دوست لینگ خو چونگ

·                     فونگ بو پینگ (Feng bu ping): برادر رزمی یوئه بو چون که از گروه خوآ شان اخراج شد

·                     فونگ چینگ یانگ (Feng qing yang): استاد بزرگ شمشیر زنی که گروه خوآ شان را ترک کرد

گروه سونگ شان

·                     زوئو لِنگ چان (Zuo leng chan): رئیس گروه سونگ شان

·                     دینگ میئن (Ding mian): دومین برادر رزمی زوئو لِنگ چان

·                     لو بای (Lu bai): سومین برادر رزمی زوئو لِنگ چان

·                     فِی بین (Fei bin): چهارمین برادر رزمی زوئو لِنگ چان

گروه خِنگ شان (جنوب)

·                     مُو دا (Mo da): رئیس گروه خنگ شان

·                     لیو جِنگ فونگ (Liu zheng feng): برادر کوچک رزمی استاد مُو

گروه تای شان

·                     تیئن مِن (Tian men): رئیس گروه تای شان

گروه خِنگ شان (شمال)

·                     دینگ شیئن (Ding jing): رئیس گروه خنگ شان و دومین خواهر رزمی دینگ جینگ

·                     دینگ جینگ (Ding xian): اولین خواهر رزمی گروه خنگ شان

·                     دینگ ئی (Ding yi): سومین خواهر رزمی گروه خنگ شان

·                     ئی لین (Yi lin): شاگرد خواهر دینگ ئی

گروه چینگ چنگ

·                     یو تانگ خای (Yu cang hai): رئیس گروه چینگ چنگ

·                     خُو رن ئینگ (Hou ren ying): شاگرد گروه و اولین نفر از چهار قهرمان چینگ چنگ

·                     خُونگ رن شیونگ (Hong ren xiong): شاگرد گروه و دومین نفر از چهار قهرمان چینگ چنگ

·                     یو رن هائو (Yu ren hao): شاگرد گروه و سومین نفر از چهار قهرمان چینگ چنگ

·                     لوئو رن جیه (Luo ren jie): شاگرد گروه و چهارمین نفر از چهار قهرمان چینگ چنگ

گروه خورشید و ماه (گروه شیطانی)

·                     رِن وو شینگ (Ren wo xing): رئیس قبلی گروه شیطانی

·                     شیانگ وِن تیئن (Xiang wen tian): یکی از بزرگتر‌ها در گروه شیطانی

·                     چو یانگ (Qu yang): یکی از بزرگتر‌ها در گروه شیطانی که با لیو جنگ فونگ از گروه خنگ شان جنوب دوست شد

·                     دونگ فانگ بو بای (Dong fang bubai): معروف به شکست ناپذیر شرق، رئیس گروه شیطانی

·                     رِن ئینگ ئینگ (Ren ying ying): دختر رن وو شینگ و دومین شخص پر قدرت گروه

گروه شائو لین

·                     فانگ جِنگ (Fang zheng): راهب بزرگ معبد شائولین و رئیس گروه شائولین

·                     فانگ شِنگ (Fang sheng): برادر کوچک رزمی فانگ جنگ

 

            

                     

         

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در دوشنبه ۲ اردیبهشت۱۳۸۷ و ساعت 23:7 | موضوع: افسانه شجاعان
 

 

مبارزه سوم

 

سومین مبارزه بین شنگو و لینخو در قسمت سیزدهم اتفاق افتاد. اما چرا مبارزه سوم اتفاق افتاد. این مبارزه را لینخو شروع کرد. وقتی که لینخو در خانه خانم بزرگ بود یاد شنگو و مرگ لی خوآ افتاد. و دلیل دیگرش دو دفعه قبلی بود که از شنگو شکست خورده بود. در واقع لینخو با یادگرفتن شمشیر زنی ویژه می خواست مهارت خودش را به رخ شنگو بکشد. برای همین بود وقتی لینخو می خواست کلبه خانم بزرگ را ترک کند.

خانم بزرگ به او گفت: تو خودت را به کشتن می دهی. انتقام از عقل به دور است.شجاعت در بازوی انسان نیست بلکه در تفکر انسان است. غلبه بر غرور، غلبه بر دشمن است. غرور سیل بی امانی است که به هیچ کس امان نمی‌دهد. بله درست است لینخو به شمشیر زنی خودش مغرور شده بود. اما استاد فن این شمشیر زنی ویژه را به لینخو یاد نداده بود تا مغرور شود.

لینخو مدت زیادی را دنبال شنگو می گشت و بالاخره او را در جنگل پیدا کرد و به شنگو گفت: کتاب زی شیان را به من بده. شنگو: قبلا که گفتم: دست من نیست. در مبارزه دوم هم لینخو همین سوال را از شنگو پرسیده بود و شنگو گفت: من برنداشتم.

 

 

 

 

لینخو: تو لی خوآ را کشتی؟ شنگو: فکر نکن شکست ناپذیر هستی؟ لینخو: تا کتاب زی شیان را ندهی نمی توانی بروی. شنگو که تا آن لحظه کسی جرات نکرده بود اینطوری با او صحبت کند خیلی عصبانی شد و گفت: خوب معلوم می شود که می تواند برود و کی نمی تواند. و بعد هر دو مشغول مبارزه شدند. ابتدا لینخو با روش خوآشان با شنگو مبارزه کرد ولی طبق معمول شکست خورد. شنگو نه با شمشیر بلکه یک مشت به سینه لینخو زد و لینخو به درخت چسبید.

 

 

 

 

لینخو دیگر چاره ای نداشت به جز اینکه از آخرین برگ برنده خود یعنی روش شمشیر زنی ویژه استفاده کند. دفعه بعد لینخو با شمشیر زنی ویژه به شنگو همه کرد. بعد از مدت کوتاهی مبارزه ایستاد. شنگو: این شمشیر زنی خوآشان نیست. لینخو هم خالی بست که شمشیر زنی خوآشان است. و بعد دوباره به شنگو حمله کرد.

 

 

این دفعه لینخو از ضربات کنترل نشده استفاده می کرد و بی رحمانه به شنگو حمله می کرد و در نهایت توانست بازوی شنگو را زخمی کند. سپس شمشیر لینخو در درخت فرو رفت و لینخو بی هوش شد.

 

 

 

اولین بار که این قسمت را دیدیم. فکر می کردیم که بهترین فرصت است تا شنگو انتقام خودش را بگیرد و لینخو را بکشد و یا حداقل به خاطر زخمی شدن بازویش، لینخو را زخمی کند. اما همه غافلگیر شدیم ...... نه نتها شنگو به لینخو آسیبی نرساند بلکه سعی کرد لینخو را به هوش آورد و چند بار صدایش زد و در نهایت او را به کلبه خودش برد و جانش را نجات داد.

در کلبه خانم بزرگ گفت: بالاخره توانستی انتقامت را بگیری؟ قبل از رفتن یادت هست چی به تو گفتم. غرور سیل بی امانی است که به هیچ کس امان نمی‌دهد.

واقعا شنگو بزرگوار بود. با اینکه لینخو او را مجروح کرده بود، اما نه تنها به لینخو آسیب نرساند بلکه جانش را هم نجات داد. یا شاید بتوان گفت، شنگو قبل از این موضوع به لینخو علاقه مند شده بود.

تا کنون خانم بزرگ چند بار به لینخو محبت کرده بود، یک بار جانش را نجات داد. و به او موسیقی یاد داد. حالا می توانیم دلیل حمایت لینخو از خانم بزرگ را در قسمت 17 ، و در مقابل راهب شائولین بفهمیم. لینخو گفت: لینخو زندگی کوتاهی داره و فقط در دنیا این را میدونه که خانم بزرگ از هیچ محبتی نسبت به من دریغ نکرده، پس من ازش حمایت می کنم.

 

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در جمعه ۳۰ فروردین۱۳۸۷ و ساعت 0:12 | موضوع: افسانه شجاعان
 

ترجمه ای مصور پیرامون افسانه شجاعان

سالها پیش دو استاد از هوآشان در مسافرت خود به شائولین به دست نوشته ای از یک مرد مقطوع النسل برخوردند که Sunflower نام داشت. برای بهره بری از این روش هر دو استاد سعی کردند که هر کدام نیمی از این دست نوشته را به یاد بسپارند. اما در بازگشتشان به هوآشان متوجه شدند که حفظیات آنها با هم ناسازگار است و نمی توانند از آن به نتیجه ای برسند. هر کدام از آنها حافظه خود را صحیح دانسته و همین باعث بروز اولین اختلافات میان این دو استاد هوآشان شده که نهایتا منجر به تشکیل دو حزب با نام های نیروی درون و دیگری مهارت شمشیر شد که بعدها منجر به ضعف کلی هوآشان گردید...
استاد بزرگ شائولین بعد از اینکه از طبیعت خطرناک روش کنگ فوی
Sunflower مطلع شد، سریعا راهبی را به سوی هوآشان فرستاد تا اساتید آنجا را از استفاده از این روش غیر اخلاقی منصرف کند. نام آن راهب Du Yuan بود. دو استاد هوآشان هر کدام حفظیات خود را برای این راهب بازگو کردند و راهب پنهانی و با حیله گری و البته توان استنباط بالای خود توانست متن کامل و صحیح روش کنگ فوی Sunflower را دور از چشم دیگران تکمیل کند و یک نسخه از آن را روی عبای خود بنویسد. راهب Du Yuan سریعا به شائولین باز گشت و از رهبانیت شائولین استعفا داد و از آنجا بیرون آمد و زندگی جدیدی را شروع نمود. همچنین نام جدید Lin Yuantu را برای خود برگزید. و او همان جد بزرگ Lin Pingzhi است !!! پس حالا متوجه می شویم که چرا Lin Pingzhi این کتاب شیطانی رو ارث پدر خودش می دونست !!

 

برای خواندن ادامه مطلب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید تا ادامه آنرا به صورت pdf دانلود کنید. حجم یک مگا بایت ( 1 MB ) و زمان دانلود حدود 5 تا 9 دقیقه ( به سرعت اینترنت بستگی دارد. ) واقعا مطلب بی نظیری است که مشابه آن را در جای دیگری ندیده اید.

ادامه مطلب 

منبع

 با تشکر از زحمات فراوان جناب Wanderer Flutist برای ارسال این مطلب

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در سه شنبه ۱۳ فروردین۱۳۸۷ و ساعت 23:22 | موضوع: افسانه شجاعان
 

برای دیدن سایر مطالب مربوط به افسانه شجاعان از منوی سمت راست گزینه افسانه شجاعان را انتخاب کنید.

 

دومین مبارزه شنگو با لینخو

 

دومین مبارزه شنگو با لینخو در قسمت دوازدهم اتفاق افتاد. در این قسمت لینخو شمشیر زنی پیشرفته را از استاد فن چین یان یاد گرفته بود ولی ...

ب

شنگو نه تنها یک شمیر زن و کنگ فوکار حرفه ای بود بلکه به موسیقی نیز خیلی آشنا بود و بعد از چویان که استادش در موسیقی بود حرف اول را می زد. چویان کتاب نت موسیقی افسانه شجاعان را به لینخو داده بود و شنگو برای اینکه کتاب را از لینخو بگیرد پیش او رفت.

شنگو وارد مسافرخانه شد.

ب

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لینخو در خواب غفلت بود.

 

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

 

 

شنگو خیلی آهسته شمشیر لینخو را برداشت که لینخو بیدار شد.

 

ب

Image hosted by allyoucanupload.com

 

شنگو به لینخو گفت: کتاب موسیقی را به من بده وگرنه تو را می کشم. لینخو هم گفت: پس چرا منتظری من را بکش. اینقدر هم شمشیرت را به رخ من نکش. بعد شنگو شمشیر لینخو را پس داد.

ب

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لینخو گفت: من از گروه خوآشان هستم تو از من نمی ترسی. شنگو گفت: هرگز.

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لینخو چند کلمه صحبت کرد و بعد به شنگو حمله کرد. ( مبارزه را لینخو شروع کرد نه شنگو )

بعد دست از مبارزه کشیدند.

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

 لینخو گفت اگر تو کتاب زی شیان را برداشتی به من برگردان. من قسم خوردم هر کس آنرا برداشته او را بکشم. شنگو گفت من بر نداشتم.

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لینخو گفت پس بهتر است دیگر با هم صحبت نکنیم. شنگو هم گفت: حرف نمی زنیم ولی می جنگیم و بعد یک حمله غافلگیر کننده انجام داد.

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

 این بار درست است که لینخو مثل دفعه قبل شکست نخورد ولی او سعی می کرد که حمله های شنگو را خنثی کند و حتی یک بار هم نتوانست به شنگو حمله کند و چند بار هم از شنگو ضربه خورد.

شنگو واقعا در مقابل لینخو با گذشت مبارزه می‌کرد. او فقط می‌خواست لینخو را مغلوب کند. او نمی‌خواست لینخو را بکشد یا به او آسیب بزند و موقع ضربه زدن به لینخو از ضربات دست یا پا استفاده می کرد تا لینخو آسیب نبیند.

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در یکشنبه ۱۱ فروردین۱۳۸۷ و ساعت 23:50 | موضوع: افسانه شجاعان

 

اولین مبارزه شنگو با لینخو

 

اولین مبارزه شنگو با لینخو در قسمت دوم اتفاق افتاد. اما قبل از آن بهتر است کمی در مورد شنگو صحبت کنیم.

در گروه مینشان به کسی که دارای مهارت زیادی در کنگ فو باشد و بتواند به این درجه برسد به او لقب شنگو داده می‌شود. لقب شنگو مخصوص خانمها بوده و به معنی ملکه یا بانوی مقدس می‌باشد. در گروه مینشان کسی اجازه بی احترامی به شنگو را ندارد و در صورتیکه این اتفاق بیفتد از طرف رییس گروه تنبیه یا کشته خواهد شد. کسانی که مقامشان از شنگو پایین تر است اجازه سرپیچی از دستورات او را ندارند و باید دستورات او را به طور کامل اجرا کنند. در گروه مینشان هیچ کس به غیر از رییس گروه حق سوال پرسیدن و بازجویی از شنگو را ندارد و تنها رییس گروه می‌تواند به شنگو دستور دهد.

 

لینخو حرفی زد که باعث ناراحتی شنگو شد.

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

 

شنگو به طرف لینخو پرید.

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

 

لینخو می خواست شمشیرش را از غلاف در آورد اما شنگو با یک ضربه پا نگذاشت لینخو شمشیرش را از غلاف در آورد.

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

و در یک چشم برهم زدن شمشیر خودش را بر روی گردن لینخو قرار داد.

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

 

شنگو با خواهش چویان از کشتن لینخو صرف نظر کرد. البته شنگو از اول هم نمی خواست لینخو را بکشد بلکه می خواست او را کمی بترساند تا مواظب حرف زدنش باشد.

 

این بود تفاوت شنگوی بزرگ با شاگرد ارشد خوآشان. لینخو حتی نتوانست شمشیرش را از غلاف بیرون آورد.

 

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در شنبه ۱۰ فروردین۱۳۸۷ و ساعت 22:18 | موضوع: افسانه شجاعان
 

Image hosted by allyoucanupload.com   Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com    Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com 

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در سه شنبه ۲۸ اسفند۱۳۸۶ و ساعت 23:8 | موضوع: افسانه شجاعان
 

تفاوت كونگ فوي شنگوي بزرگ با شانار

ب

در قسمت 34 كه پنج گروه براي اتحاد جمع شده بودند ديديم كه شانار توانست بر سه گروه و حتي بر لينخو غلبه كند. در اين قسمت فكر كرديم كه شانار در كونگ فو داراي مهارت زيادي است ولي .......

ب

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

در قسمت بعد وقتي ليمپين براي انتقام گرفتن رفته بود شانار هم براي كمك به ليمپين با گروه چين چن درگير شد اما در اين جنگ شانار تنها با چهار نفر درگير شده بود كه نتوانست از پس آنها بر بيايد.

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

لينخو به دليل اينكه رييس گروه بود نمي توانست به او كمك كند براي همين شنگو به كمك او رفت و با يك ضربه سه نفر را كشت و با ضربه دوم نفر چهارم را كشت.

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

شانار با اينكه در قسمت 34 بر سه گروه غلبه كرد بعد از چند دقيقه مبارزه حتي نتوانست يك ضربه به آن چهار نفر بزند ولي شنگو با دو ضربه آنها را كشت.

اين است تفاوت شنگوي بزرگ با شانار.

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در جمعه ۲۶ بهمن۱۳۸۶ و ساعت 23:33 | موضوع: افسانه شجاعان
 

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در جمعه ۲۱ دی۱۳۸۶ و ساعت 23:36 | موضوع: افسانه شجاعان
 

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در پنجشنبه ۲۰ دی۱۳۸۶ و ساعت 22:49 | موضوع: افسانه شجاعان
 

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در سه شنبه ۱۸ دی۱۳۸۶ و ساعت 23:37 | موضوع: افسانه شجاعان
 

فداکاری تا پای جان

 

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در دوشنبه ۱۷ دی۱۳۸۶ و ساعت 23:50 | موضوع: افسانه شجاعان
 

چند عکس از تیزر افسانه شجاعان

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در چهارشنبه ۱۲ دی۱۳۸۶ و ساعت 23:40 | موضوع: افسانه شجاعان
 

اینم قسمت آخر که کمی غم انگیز بود

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در سه شنبه ۱۱ دی۱۳۸۶ و ساعت 23:28 | موضوع: افسانه شجاعان
 

 تمام تصاویر زیر در ایران سانسور شده است! چرا شما می دانید؟

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در دوشنبه ۱۰ دی۱۳۸۶ و ساعت 13:32 | موضوع: افسانه شجاعان
 

اینم چندتا عکس از قسمت هیجدهم

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در چهارشنبه ۵ دی۱۳۸۶ و ساعت 0:3 | موضوع: افسانه شجاعان
 

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در شنبه ۱ دی۱۳۸۶ و ساعت 23:56 | موضوع: افسانه شجاعان
 

نی زدن شنگو

 

شنگو تنها کسی بود که توانست موسیقی افسانه شجاعان را بخواند و از روی آن نت، موسیقی افسانه شجاعان را بنوازد.

عکس اول و دوم در سریال سانسور شده بود! چرا آیا نی زدن اشکال دارد؟!!

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در پنجشنبه ۲۲ آذر۱۳۸۶ و ساعت 23:28 | موضوع: افسانه شجاعان
 

توجــه کنیــد

 

به این سوال جواب دهید:

کسی که در دوبله به جای یانگوم صحبت می کرد در سریال افسانه شجاعان دوبلر کدام شخصیت زیر بوده است:

الف: شنگو

ب: ین ین

ج: شوچن

د: همه موارد

جواب درست را در قسمت نظرات بنویسید. با تشکر.

 

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در چهارشنبه ۲۱ آذر۱۳۸۶ و ساعت 23:18 | موضوع: افسانه شجاعان
 

اشک هم به اندازه‌ی لبخند زیباست

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در جمعه ۱۶ آذر۱۳۸۶ و ساعت 23:21 | موضوع: افسانه شجاعان
 

Image hosted by allyoucanupload.com

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در جمعه ۹ آذر۱۳۸۶ و ساعت 23:55 | موضوع: افسانه شجاعان
 

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در چهارشنبه ۷ آذر۱۳۸۶ و ساعت 23:23 | موضوع: افسانه شجاعان
 

Image hosted by allyoucanupload.com

Image hosted by allyoucanupload.com

 

لينک ثابت
نوشته شده توسط شنگو (مدیر) در یکشنبه ۴ آذر۱۳۸۶ و ساعت 23:53 | موضوع: افسانه شجاعان

خوش آمديد

  POWERED BY BLOGFA.COM